İl içi tayin başvuruları ne zaman başlıyor?

İl içi tayin başvuruları ne zaman başlıyor?

2020 il içi tayin başvuruları ne zaman başlıyor? İl içi tayin konusunda MEB tarafından yayınlana atama takvimine göre başvurular..

Öğretmenler için il içi tayin başvuruları ne zaman başlıyor? Öğretmenlerin merakla beklediği il içi tayin takvimi MEB tarafından açıklandı. Bu yıl ilan edilen il içi tayin takvimi geçmiş yılları göz önüne aldığımızda zamanlama olarak illeri bir tarihe alınmış. Geçmiş yıllarda il içi tayin başvuruları Mayıs ayında başlardı malumunuz olduğu gibi bu yıl COVİD-19 salgını nedeniyle birçok atama takviminde değişikliler yapıldı. İl içi atama tayin başvuruları da bu değişimlerden etkilendi.

İl içi tayin başvuruları ne zaman?

MEB tarafından açıklanan il içi tayin takvime göre isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 20-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak.

 İl içi atama başvuru sonuçları ise bir gün sonra yani 28 Temmuz 2020 tarihinde İl Millî Eğitim Müdürlükleri internet sayfasında yer alacak.

İl içi atama sonucu yer değiştirenler ne zaman ilişik kesecek?

İl içi tayin sonucu ataması yapılan öğretmenler 4 Ağustos tarihinden itibaren ilişik kesme işlemlerini yapabilecekler. Her yıl olduğu gibi bu yılda il içi atama sonucu ataması yapılan öğretmenler atandıktan sonra atamalarını iptal edemeyecekler.

Yalnızca atama tarihinden sonra oluşan özür durumu olanlar belgelendirme şartı ile atamalarını iptal edebilecekler.

Bu konuda ayrıntılı bilgi MEB tarafında yayınlanacak olan 2020 İl içi tayin kılavuzunda yer alacaktır.

Kimler İl içi tayin başvurusu yapabilir?

30 Eylül tarihi itibarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde, başvuru yapabilecekler.

Öğretmenler için her türlü haberi sitemizde takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.