İl İçi Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman?

İl İçi Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman?

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Takvimi Açıklandı! Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman? 2020 Yılı İl İçi Yer Değiştirme Takvimi Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim ve öğretim kurumlarında hizmet veren öğretmenler, her sene isteklerine sağlı olarak il içi ya da iller arası yer değiştirebiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde de 2020 yılı öğretmenlerin il içi yer değiştirme tayinleri açıklandı. İl içi yer değiştirme atamaları ne zaman? 2020 yılı öğretmenlerin il içi yer değiştirme takvimi…. İşte, yazımızda…

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan öğretmenlerimiz tarafından en çok merak edilen konulardan biri de öğretmenlerin il içi yer değiştirme takvimi. Geride bıraktığımız günlerde Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin il içi yer değiştirme takvimini açıkladı. İl içi yer değiştirme yapmak isteyen öğretmenlerimizin mevzuatta sıralanmış olan şartları taşıyor olması gerekecek.

İl içi yer değişikliği yapmak isteyen ve mevzuattaki gerekli şartlara sahip olan öğretmenler sistem üzerinden istedikleri okulu tercih edebilecekler. Tercih etmiş oldukları okulun kontenjan durumuna ve puan sıralamasına göre atama yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenler için il içi yer değiştirme tarihleri 20 Temmuz 2020 ile 27 Temmuz 2020 olarak ilan edildi. Atamalar ise başvuru tarihlerinin hemen bitiminden sonra, 28 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak.

Eğitim – Bir – Sen’den gelen İl İçi Takvimi İçin İstek

Eğitim-Bir-Sen, öğretmenlerin il içi yer değiştirme atamaları tarihleri için bir duyuruda bulunmuştu. Emekliye ayrılan öğretmenler için “Odak Analiz – 3 Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Süreci Tespitler ve Bir Model Önerisi” adlı raporunda, atama ve yer değiştirme işlemlerinin emekliye ayrılma zamanından sonra yani Temmuz ayından sonra yapılmasının daha uygun olacağını belirtmişti. Milli Eğitim Bakanlığı sendikanın bu önerisini dikkate alarak öğretmenlerin il için atama ve yer değiştirme takvimini 20 Temmuz 2020 – 27 Temmuz 2020 olarak öğretmenlere ilan etti. Böylelikle öğretmenlerin il içi yer değişikliği atama süreçlerinde emeklilik sürecinden kaynaklı yaşanan aksaklıkların önüne geçilmiş olundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.