Öğretmene Promosyonda 5 banka teklif verdi: İhale iptal edildi

Öğretmene Promosyonda 5 banka teklif verdi: İhale iptal edildi

Öğretmene Promosyonda 5 banka teklif verdi: İhale iptal edildi

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çalışanları için maaş promosyon ihalesi bugün yapıldı.
Zonguldak Öğretmenevi'nde yapılan; Zonguldak Merkez, Kozlu ve Kilimli ilçelerinin Milli Eğitim çalışanlarının 'Maaş Promosyon İhalesi' iptal edildi.

Maaş promosyonu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Lütuf Değil, Hakkımızı İstiyoruz! Zonguldak Merkez, Kilimli ve Kozlu ilçelerimizdeki 3408 eğitim çalışanı için Nisan 2021 yılında 4 yıllığına yapılan maaş promosyonu ihalesi 6240₺ ile Halkbankası’ nda kalmıştı. Yapıldığı dönemde iyi bir rakam olsa da, 2021 yılı Kasım Aralık aylarında, tüm dünyada ve ülkemizde baş gösteren küresel kriz sonrası alınan promosyonun hiçbir değeri kalmaması üzerine promosyon güncellemesi için, Eylül 2022 yılından itibaren diğer eğitim sendikalarıyla beraber Halk Bankası ile yapılan güncelleme görüşmeleri maalesef olumsuz olarak sonuçlanmıştır.


Son olarak, Mart 2023 başında Halk Bankası şubesi ve genel müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde son kez güncelleme talebinde bulunuldu. Ancak, bankanın genel müdürlüğünün güncellemeye yanaşmaması üzerine, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de çalışanların hakkını korumak adına ihaleye çıkmaktan başka seçeneği kalmadı. Bunun üzerine; Bugün (30 Mart 2023) 3 yıllığına yapılan ihaleye ilimizden Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbankası, İş Bankası ve Ziraat Bankası katılmış olup, ihale sonunda en yüksek teklifi Yapı Kredi Bankası vermiştir. Teklif edilen rakam (Yaklaşık 9.000₺ Halk bankasına fesih bedeli olarak ödenecektir.) çalışan başı 9.050₺' dır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim sendikaları ve eğitim çalışanları arkadaşlarımızla yapılan değerlendirme sonucu ihalenin imzalanmaması ve yeni ihale yapılması kararlaştırılmıştır. Bundan sonraki süreçte, maaşlarımızı aldığımız bankadan otomatik ödemelerin iptali, her ayın 15'inde maaşlarımızı başka bankaya aktarmak, kredi kullanmamak gibi yasal haklarımızı kullanacağımızı tüm eğitim çalışanlarımıza duyururuz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum