Öğretmenler için 2023 İl içi yer değiştirme (tayin) takvimi ne zaman açıklanacak?

Öğretmenler için 2023 İl içi yer değiştirme (tayin) takvimi ne zaman açıklanacak?

Öğretmenler için 2023 İl içi yer değiştirme (tayin) takvimi ne zaman açıklanacak?

Öğretmenler için 2023 İl içi yer değiştirme (tayin) takvimi ne zaman açıklanacak?Birçok öğretmenin ilgilendiği 2023 yılı için il içi yer değiştirme için yayınlanacak takvim şimdiden araştırmaya başlandı. İl içi yer değiştirme yapmak isteyenler için takvim yayınlandın mı? Detaylar haberimizde…

İl dışı yer değiştirmeler kadar il içi yer değiştirmeler de öğretmenler tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çalışan öğretmenler için her yıl 1 kez il içi yer değiştirme işlemi gerçekleştiriliyor. Bulundukları il içinde yer değiştirmek isteyen öğretmenler şimdiden takvimi merak ediyor. Her yıl Temmuz ayında gerçekleşen il içi yer değiştirme işlemleri için 2022 yılında başvurular 4 Temmuz ile 8 Temmuz tarihlerinde arasında gerçekleşmişti. 19 Temmuz valilikler tarafından gerçekleştirilen il içi yer değiştirmeleri için görevden ayrılma işlemleri 20 Temmuz’da gerçekleştirildi.

Her yıl il içi yer değiştirme işlemlerinden bir ya da bir buçuk ay öncesinde yayınlanan takvim yayınlanıyor.

Başvurular ise mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılıyor.

Takvim yayınlandığında sitemizden ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum