21-22 Kasım'da Okullar Tatil Mi?

21-22 Kasım'da Okullar Tatil Mi?

21-22 Kasım'da Okullar Tatil Mi?

Van Valiliği, kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından hızla güncellediği bir açıklama ile geliyor. Pazartesi gününden itibaren düşen sıcaklıkların, karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşeceği öngörülüyor.

Önceki Tatil Kararı ve Güncel Durum

Daha önce Zonguldak ve İstanbul'un Şile ilçesinde yaşanan fırtına ve yağış nedeniyle okullar tatil edilmişti. Van Valiliği, şu anda devam eden yağışların Salı akşamına kadar süreceğini belirtiyor. İl merkezinde yağış beklenirken, yüksek kesimlerde kar yağışının karayolu ulaşımını olumsuz etkileyebileceği ifade ediliyor.

Güvenlik Uyarısı

Valilik, kar yağışının yaratabileceği kav savrulması, görüş mesafesinin azalması, buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları uyarıyor. Bu durum özellikle yüksek kesimlerde dikkate alınmalıdır.

Okulların Durumu ve Vatandaşların Beklentisi

Van Valiliği, henüz okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda resmi bir açıklama yapmamış durumda. Ancak, bazı ilçelerde ve köylerde okulların tatil edilmesi olasılığı göz önünde bulunduruluyor. Van il merkezinde ise tatil kararı şu an için gündemde değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.