500 Bin Ücretsiz Tablet Dağıtımı Ne Zaman Yapılacak?

500 Bin Ücretsiz Tablet Dağıtımı Ne Zaman Yapılacak?

Dün kabine toplantısının ardından ilkokul 2,3, 4., orta okul 8. ve lise 12. sınıfların yüz yüze eğitime geçeceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, MEB'in uzaktan eğitim için 500 binm ihtiyaç sahibi öğrenciye ücretsiz tablet dağıtacağını da duyurdu. Peki, ücretsiz tablet dağıtımı ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanı aynı zamanda eğitim bilişim ağı (EBA) sistemi üzerinden uzaktan eğitime devam edecen öğrenciler için bir müjde verdi.

500 BİN TABLET ÖNÜMÜDEKİ HAFTA DAĞITILMAYA BAŞLANACAK

Erdoğan'ın açıklamasına göre ilk etapta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitime girmekte sıkıntı çeken, ihtiyaç sahibi öğrencilere 500 bin ücretsiz tablet dağıtacak.

Erdoğan konuşmasında "önümüzdeki haftadan itibaren peyderpey bu tabletleri öğrencilerimize MEB olarak dağıtmaya başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu haberi duyan öğrenciler tablet dağıtımının ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Ancak tablet başvurularının ne zaman yapılacak henüz netleşmedi.

"OKULLAR TARAFINDAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILACAK"

Yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtılacak olan ücretsiz tabletlerle ilgili "hazırlamış olduğumuz bir strateji var buna göre önümüzdeki haftadan itibaren dağıtılmaya başlayacak. İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak" dedi.

NTV

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.