PTT ödemelere başladı: Ailelere bin 250 lira yardım

PTT ödemelere başladı: Ailelere bin 250 lira yardım

PTT ödemelere başladı: Ailelere bin 250 lira yardım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan "Aile Destek" programı, düşük gelirli ailelere ve maddi desteğe ihtiyaç duyan bireylere yönelik bir yardım planı olarak hayata geçti. Bu yeni program, belirlenen kriterlere uyan ailelere 12 ay boyunca her ay bin 250 liralık yardım eli uzatıyor. Ödemeler, PTT aracılığıyla, program dahilindeki bireylere ulaştırılıyor.

Aile Destek Programı, sadece ekonomik sıkıntı yaşayan bireyler için değil, aynı zamanda belirli bir gelir seviyesinin altında olan vatandaşlar için de açık. Başvurular, e-Devlet platformu üzerinden alınıyor ve gelir düzeyi, bu programın en kritik değerlendirme kriteri olarak ön plana çıkıyor.

Farklı Gelir Gruplarına Farklı Ödemeler

Program kapsamındaki yardımlar, bireylerin aylık gelir durumlarına göre belirleniyor. Dört farklı ödeme seçeneği bulunuyor: En düşük gelir seviyesine sahip olanlar ve aylık 450 TL ve altında geliri olan bireylere 1.250 TL; en yüksek gelir grubundaki, 1372,30 TL – 2835,60 TL arasında geliri olan kişilere ise 850 TL destek sunuluyor. Ödemeler, 12 ay boyunca düzenli olarak yapılmakta.

Ödemeler Nasıl Alınıyor?

Destek programının parçası olan ve başvurusu onaylanan vatandaşlar, T.C. kimlik kartları ile birlikte PTT şubelerine giderek yardım ödemelerini alabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.