Bakan Özer, Hastane Sınıflarındaki Öğrenciler İle Buluştu

Bakan Özer, Hastane Sınıflarındaki Öğrenciler İle Buluştu

Bakan Özer, Hastane Sınıflarındaki Öğrenciler İle Buluştu

Karne günü olması hasebiyle Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde düzenlenen karne törenine katılarak, hastane sınıflarındaki öğrenciler ile buluştu. Bakan Özer, okul öncesi öğrenciler için bir sürpriz bulunduğunu ve 6 Şubat sonrasında tüm okul öncesi öğrencilerine yemeklerin ücretsiz olarak ulaştırılacağını da duyurdu.

Bakan Özer, hastanede uzun bir süredir tedavilerine devam eden öğrenciler için oluşturulan sınıfta da karne töreni düzenlenmesi vasıtasıyla öğrenciler ve veliler ile buluşarak sohbet etti. Buluşmada bir müzik dinletisi de gerçekleştirilirken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiğit de etkinlikte yer aldı.

Bakan Özer, Türkiye'de 51 farklı hastanede bu gibi sınıflar bulunduğunu, son 20 yılda eğitimde okullaşma oranını çok yüksek bir noktaya ulaştırdıklarını ve hastanede okurken dahi çocukların eğitimden geri kalmaması için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde öğrenciler ile buluşan Bakan Özer, öğrencilerin karnelerini teslim ederken, açılan tatil kurslarından da bahsetti.

Bakan Özer Veliler İle Sohbet Etti

Hastanelerde tedavisine devam ederken eğitimini sürdüren öğrencilerin velileriyle de sohbet eden Bakan Özer, farklı sürprizlerden de bahsetti. Sürprizlerden biri olarak tüm öğrencilere karne hediyeleri verildiğini ve diğer sürpriz açısından da geçtiğimiz yaz açılan matematik, sanat, bilim ve İngilizce kurslarının bu sene kış tatilinde de devam edeceğini ifade etti.

Okul öncesi öğrenciler için de bir sürpriz bulunduğunu belirten Bakan Özer, 6 Şubat'tan itibaren Türkiye'deki tüm okul öncesi öğrencilere ücretsiz yemek ulaştırılacağını, devletin vatandaşlarına imkanlarını seferber etmek için çalıştığını ve ortaöğretimdeki seçmeli dersler konusunda da ders seçiminin 31 Ocak'tan 10 Şubat'a kadar uzatıldığını müjdeledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum