Bakan Selçuk'tan Müjde

Bakan Selçuk'tan Müjde

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının ilk sabahında Çankırı’daki Tüney Köyü’ndeydi. Şehit Mehmet Demir ilkokulunu ziyaret eden Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada, “Tabletlerin dağıtımına bugün itibarıyla başlıyoruz” dedi. Ziya Selçuk daha sonra Çankırı TOBB Fen Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ikinci aşamanın ilk sabahı bir köy okulunda öğretmenler ve öğrencilerle beraberdi. Çankırı’ya bağlı Tüney Köyü’ne giden Bakan Selçuk, burada gündemle ilgili açıklamalar yaptı. Selçuk’un 500 bin öğrenciyi kapsayan tablet dağıtımına bu hafta başlanacağını söylediği açıklamaları söyle:

'TABLET DAĞITIMI BAŞLIYOR'


“Tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterleri açıklamıştık. Bu kriterler doğrultusunda iller okullar marifetiyle tabletlerin dağıtımı bugün başlıyor ve peyderpey devam edecek. Elbette sadece bununla kalmıyoruz. 13 bine yakın eba destek merkezi kurduk. EBA destek merkezlerinde her bir ilde 8-10 bilgisayarın olduğu bir eğitim ortamı var. Ve çocuklar istediği eba destek merkezine başvurup istediği kadar çalışabilir, destek alabilir. Orada öğretmenlerimiz de var onlar da yardımcı olurlar.  Yani biz evinde çeşitli nedenlerden ötürü daha sınırlı olan çocuklar için de eba destek merkezlerini Türkiye’de 1 ay içinde hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte her türlü sağlık kurallarına uyarak, Sağlık Bakanlığı’nın Bilim Kurulu’nun ortaya koymuş olduğu ölçütlere dayalı olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gidişata bakıp salgının seyrini dikkate alıp her ne tedbir gerekiyorsa bu konularda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün burada çocuklarımızın sosyal mesafeye uygun şekilde dezenfektan temizlik malzemesi maske benzeri tüm kurallara riayet ettiklerini görmekten mutluluk duydum. Onlarla sohbet etme imkânımız oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.