MEB'den Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi İle İlgili Resmi Yazı

MEB'den Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi İle İlgili Resmi Yazı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü "Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi" konulu resmi yazı gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı  "Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi" konulu resmi yazı gönderdi. İşte o resmi yazı:

İlgi : Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 19.11.2020 tarihli ve 16964289 sayılı yazısı.

Salgına karşı alınacak tedbirler kapsamında Bakanlığımız tarafından yayımlanan ilgi yazı neticesinde hayat boyu öğrenme kurumlarında verilen eğitimler ile ilgili uygulamaya yönelik görüş talepleri ve bildirimler Genel Müdürlüğümüze ulaşmakta olup konu ile ilgili aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

1. Hayat boyu öğrenme kurumlarında verilen tüm kurslarımız 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren 04 Ocak 2021 tarihine kadar durdurulacaktır.

2. Koruyucu maske ve koruyucu kıyafet yapımı kursları, Türkiye İş Kurumu ile iş birliğinde açılan istihdama yönelik işbaşı eğitimli meslek edindirme ve geliştirme kursları, hijyen eğitimi kursu, kalorifer ateşçiliği kursları, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanların eğitimlerine yönelik kurslar, Genel Müdürlüğümüzce yürütülen ulusal ve uluslararası proje kapsamındaki kurslar, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu da dikkate alınarak Valilik onayı ile açılabilecek ve devam edebilecektir.

3. e-Yaygın üzerinden açılmış mevcut kurslarımız sistem üzerinden kapatılmayacak, 20 Kasım 2020 - 04 Ocak 2021 tarihleri arasında sistemden yeni kurs açılışı ve kursiyer kayıtları yapılmayacaktır.
 

4. Ücretli usta öğreticilerin sigorta iş ve işlemleriyle ilgili (giriş-çıkış, prim ve gün girişi vb.) herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

5. Hayat boyu öğrenme kurumlarındaki kadrolu öğretmenlerimiz ilgi yazının 8. maddesinde belirtilen kapsamda kurumlarda bulunacaklardır. Olgunlaşma enstitülerinin araştırma, tasarım, üretim, tanıtım ve pazarlama bölümlerinde görevli öğretmenler ve usta öğreticiler ile bu kurumlardaki proje/tema çalışmalarında görevlendirilen kadrosuz usta öğreticiler görevlerine devam edecektir.

6. Açık öğretim sınavları planlandığı üzere 05-06 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.
Yusuf BÜYÜK
Bakan a.
Genel Müdür

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.