Eğitimde Ortak Promosyon Çağrısı Yaptı!

Eğitimde Ortak Promosyon Çağrısı Yaptı!

Eğitimde Ortak Promosyon Çağrısı Yaptı!

Ülkemizde her gün çeşitli illerde promosyon ihaleleri yapılıyor. Son zamanlarda MEM'lerin yapmış olduğu ihalelere katılan bankaların geçmiş yılın altında bedeller teklif etti. Öğretmene promosyon adaletsizliği devam ederken Emniyet, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı promosyon ihalelerini merkezi olarak yapıyor. Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Bursa Şubesi konuyla ilgili açıklamada ve talepte bulundu.

'Öğretmenlerin Promosyon İhalesi Merkezi Yapılmalı'

TEÇ-SEN sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda şu ifadelere yer verildi; ''Sağlık, İçişleri, Adalet Bakanlığı yaptı. #mebpromosyon anlaşmasının 1.200.000 personel için ve merkezi olarak yapılmasının önünde hiçbir engel yoktur.''

''MEB banka promosyonu konusunda adeta ipe un seriyor. Emniyet, Sağlık bakanlığı, Adalet bakanlığı banka promosyon ihalesini merkezi olarak yaparken, MEB 1 Milyon 200 Bin çalışanın promosyon hakkını niçin yapmıyor. MEB promosyon anlaşmasını merkezi olarak yapmalı!'' denildi.

Öğretmenlerin Promosyonları Yılan Hikayesine Döndü

Geçtiğimiz hafta Van, Hatay, Gaziantep ve Samsun gibi illerde promosyon ihalesi yapılmış beklenen teklifler gelmeyince anlaşma sağlanamamıştı. Öğretmenler bankaların birbirleriyle anlaşarak düşük teklifler verdiklerini iddia ediyorlar.

bgazete

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum