Eylül Ayı Ek Ders Ücretleri Ödendi: Aylık 17 TL ücret alan öğretmenler var!

Eylül Ayı Ek Ders Ücretleri Ödendi: Aylık 17 TL ücret alan öğretmenler var!

Ek ders ücreti ödemeleri yılan hikayesine döndü.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın canlı ders ve ek ders ödemeleriyle ilgili olarak art arda gönderdiği resmi yazılar sonrasında okul müdürlükleri ne yapacağını şaşırdı. İl, ilçe ve okullara göre farklı olarak tahakkuk ettirilen ek ders ödemeleri dün itibariyle başladı.

 Öğretmenlerin büyük kısmı hiç ek ders alamadı. Ek ders ücreti alan öğretmenler ise 17 TL, 34 TL gibi 100 TL'yi bile aşmayan ücretler aldı. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin ek ders ücreti konusunda mağduriyet yaşamayacağını belirtmişti ama gelinen noktada öğretmenler mağdur edildi.

 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren öğretmenlere ders yüklerine göre ek ders ödemesi yapılması gerekiyor. Konuyla ilgili bazı sendikalar yargı yoluna başvurmuş durumda. Milli Eğitim Bakanlığından açık ve net bir şekilde resmi yazı bekleniyor.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.