Öğretmenlerin 2018 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programı açıklandı

Öğretmenlerin 2018 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programı açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlangıcı Eylül dönemi mesleki çalışma programlarını açıkladı. Buna göre öğretmenler 3 Eylül 2018 Pazartesi günü okullarında seminer çalışmalarına katılacaklar.

Öğretmenlerin 2018 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programı açıklandı

Öğretmenlerin 2018 yılı Eylül dönemi mesleki çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan program doğrultusunda gerçekleşecek. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan mesleki çalışma programı tüm eğitim kurumlarına gönderildi.

EYLÜL 2018 MESLEKİ ÇALIŞMALAR


Mesleki çalışmalar ne zaman başlayacak sorusunun cevabı yayınlanan programla karşılık buldu. MEB tarafından yayınlanan Eylül 2018 dönemi mesleki çalışma programına göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı seminer çalışmaları 3 Eylül 2018 Pazartesi günü başlıyor. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 16.08.2018 tarihli 14762866 sayılı Eylül 2018 Mesleki Çalışma Programı konulu resmi yazısı ve eki ile tüm derecedeki eğitim kurumlarının mesleki çalışma seminer programları belli olmuş oldu.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün resmi yazısı;

Eylül 2018 Öğretmenlerin Mesleki Çalışma Programı Eylül 2018 Mesleki Çalışma Programı

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ve Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği kapsamında yapılması gereken 2018 yılı Eylül ayı Mesleki Çalışma Programının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandığı MEB tarafından açıklanırken, Bakanlık İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin Eylül 2018 dönemi Mesleki Çalışmalarını yayınlanan mesleki çalışma programı çerçevesinde, mahalli ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yaparak yürütmelerini istedi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM MESLEKİ ÇALIŞMALARI

Okul Öncesi Eğitim Kurumları Mesleki Çalışma Programı 03-14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Birinci hafta;

Okul öncesi seminer programı

Birinci hafta program devamı;

Okul öncesi mesleki çalışma

İkinci hafta;

Okul öncesi mesleki çalışma ikinci hafta

İLKOKULLARIN MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI

Öğretmenlerin 2018 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programı kapsamında ilkokulların seminer çalışmaları takvimi;

Birinci hafta 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

İlkokul seminer çalışması

Birinci hafta devamı;

İlkokul eylül mesleki çalışma takvimi

İkinci hafta 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

İlkokul seminer çalışması programı

Ortaokullar Mesleki Çalışma Programı, Ortaöğretim Kurumları Mesleki Çalışma Programı, Meslekî ve Teknik Eğitim Ortaöğretim Kurumları Mesleki Çalışma Programı, İmam Hatip Ortaokulları ve Liseleri Mesleki Çalışma Programı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Kurumları Mesleki Çalışma Programı, Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Mesleki Çalışma Programı, Örnek Kitap Listesi, Örnek Film Listesi, Okul Politikalarının Değerlendirilmesi ve Geliştirilmesi Formu, Buz Kırma Etkinliği, Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları genel açıklamalar MEB tarafından açıklandı.

Eylül 2018 mesleki çalışma programı tüm dosya için TIKLAYINIZ

SEMİNERLER GÖREV YERİNDE ALINACAK

Eylül semineri istenilen yerde memlekette alınabilir mi? Eylül seminerlerini öğretmenler kadrolarının olduğu okulda alacaklar. Sene başı seminer çalışmaları memlekette ya da istenilen bir ilde alınmamaktadır.
[haber id="33243"]
[haber id="33207"]
[haber id="30966"]
[haber id="30975"]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum