64 üncü madde kapsamında 2 yıla 1 kademe hangi durumlarda verilir?

64 üncü madde kapsamında 2 yıla 1 kademe hangi durumlarda verilir?

Zorunlu hizmeti bitmiş olmasına rağmen, zorunlu hizmet kapsamındaki bir okulda çalışmaya devam eden öğretmenlere 2 yıla 1 kademe verilir mi?


64 üncü madde kapsamında 2 yıla 1 kademe hangi durumlarda verilir?


Zorunlu hizmetini bitirmesine rağmen zorunlu hizmet olan okulda çalışmaya devam eden öğretmenler 2 yıla 1 kademe alır mı? MEB tarafından gönderilen görüş yazısında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 64 üncü maddesinin 3 üncü fıkrasına açıklık getirildi.

MEB'DEN 2 YILA 1 KADEME GÖRÜŞ YAZISI


Milli Eğitim Bakanlığı Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 2 yıl 1 kademe konusunda bir görüş yazısı gönderdi. Adıyaman'da çalışan iki öğretmenin durumu üzerinden getirilen açıklamada hangi durumlarda 2 yıla 1 kademe alınacağı da netleştirilmiş oldu.


MEB Personel Genel Müdürlüğü 31.05.2019 tarihli, 10845511 sayılı 64 üncü maddenin 3 üncü fıkrası konulu resmi yazısı;


Zorunlu hizmete kademe verilmesi 2 yıla 1 kademeKademe ilerlemesi MEB görüş yazısı MEB görüş yazısı64.MADDE 3. FIKRA


657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 64.maddesinin 3.fıkrasında yer alan hüküm;"72 nci madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere, mecburî olarak sürekli görevle atanan memurlardan kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz."


MEB'in görüş yazısına göre zorunlu hizmet olan yerde çalışan ve zorunlu hizmete 2 yıla 1 kademe alma durumlarını ogretmenlericin.com olarak özetleyelim;  • Zorunlu hizmet olan okulda göreve başlayıp zorunlu hizmeti bitmeden zorunlu hizmet olan başka bir okula geçen öğretmen 2 yıla 1 kademe alır.

  • Zorunlu hizmeti bitmeden zorunlu hizmet olan başka bir okula geçen öğretmen burada zorunlu hizmetini tamamlayıp kalmaya devam ederse 2 yıla 1 kademe almaya devam eder.

  • Zorunlu hizmet olan bir okulda çalışan ve bu okulda zorunlu hizmetini tamamlayan öğretmen zorunlu hizmet olan başka bir okula geçerse burada zorunlu hizmete 2 yıla 1 kademe alamaz.


Burada önemli olan zorunlu hizmeti bitirdikten sonra aynı okulda devam etmek veya zorunlu hizmeti bitirmeden zorunlu hizmet olan başka bir okulda göreve devam ederken burada zorunlu hizmeti tamamlamak


Zorunlu hizmet ve 2 yıla 1 kademe konularında sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmından da sorabilirsiniz.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum