İlkokul birinci sınıf kayıt erteletmesi için okula verilecek veli dilekçesi örneği

İlkokul birinci sınıf kayıt erteletmesi için okula verilecek veli dilekçesi örneği

69-70-71 aylık çocuklardan velisinin talebi üzerine ilkokul birinci sınıf kaydı ertelenebilmektedir. Bunun için okula dilekçe verilmesi gerekmektedir.


İlkokul birinci sınıf kayıt erteletmesi için okula verilecek veli dilekçesi örneği


Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle birlikte 69-70-71 aylık çocukların ilkokul kaydı birinci sınıfta zorunlu çıkmaktadır. Ancak bu çocukların kayıtları velinin talebi üzerine ertelenebilmektedir.


KAYIT ERTELENMESİ İÇİN DİLEKÇE ŞARTI


10 Temmuz 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliği ile birlikte ilköğretim kurumlar yönetmeliğinde aşağıdaki hüküm yer aldı;"Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirir veya kayıtlarını bir yıl erteler."Bu madde gereğince ilkokul kayıt sorgulama işleminde kaydı birinci sınıfta çıkan 69, 70 ve 71 aylık çocuklar anasınıfına, anaokuluna yani okul öncesi eğitime yönlendirilebilmektedir. Velinin okula vereceği dilekçe ile öğrencinin ilkokul birinci sınıf kaydı bir sene ertelenmektedir.


OKULA VERİLECEK DİLEKÇE


ogretmenlericin.com olarak ilkokul birinci sınıfta kaydı çıkan ancak birinci sınıf için kaydı ertelenmek istenen öğrenciler için veli tarafından verilecek dilekçe örneğini word dosyası olarak sizlerle paylaşıyoruz.


TIKLAYIN>>> İLKOKUL KAYIT ERTELETME DİLEKÇESİ

Bu ilkokul kayıt erteleme dilekçesini bilgisayarınıza indirdikten sonra ilgili yerleri doldurarak okula verebilirsiniz. Okul idarecileri de bu taslağı kullanarak kendilerine kayıt erteletme işlemi için gelen velilere verebilirler.


NOT: İlkokul birinci sınıf veli dilekçesi ile kayıt erteleme işlemi sadece 69, 70 ve 71 aylık çocuklar içindir. 72 ay ve üzeri çocukların kaydı ertelenemez. Detaylar için tıklayınız;


https://kayityasihesaplama.ogretmenlericin.com/

[haber id="36207"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.