DHBT Sınav Soruları Zor Mu Kolay Mıydı ? İşte DHBT Soru Yorumları

DHBT Sınav Soruları Zor Mu Kolay Mıydı ? İşte DHBT Soru Yorumları

DHBT Sınav Soruları Zor Mu Kolay Mıydı ? İşte DHBT Soru Yorumları

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi DHBT Sınav Soruları Zor Mu Kolay Mıydı ? İşte DHBT Soru Yorumları. DHBT sınavı bugün saat 10.15 'te yapıldı. Adaylara toplam 40 soru için 60 dakika süre verildi.

Sınav sonrası sorular için yapılan yorumları haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında
kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları da
kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden DHBT’yelisans düzeyinde katılacak olanların KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna ve lisansdüzeyinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları zorunluydu.

Bu sınava katılan adayların öğrenim düzeylerine uygun ilgili yılın KPSS puanları yanında, öğrenim düzeylerine uygun KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları da hesaplanacaktır. KPSS puanları ilgili KPSS Kılavuzlarında yer alacak “Değerlendirme” maddesinde belirtildiği şekilde hesaplanacaktır.

Bu sınava katılacak adaylar için öğrenim düzeylerine göre hesaplanacak olan KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları, KPSS sonuç bilgileri içinde yer almayacak, DHBT sonuç bilgileri içinde yer alacaktır. Adayların KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanlarının hesaplanabilmesi için DHBT’ye girdiği öğrenim düzeyi ile aynı düzeyde KPSS’ye girmiş olması gerekmektedir. DHBT’ye girdiği öğrenim düzeyi ile aynı öğrenim düzeyde KPSS’ye girmemiş adayların puanları hesaplanmayacaktır. Sınav sonuçları her öğrenim düzeyi için (ortaöğretim, ön lisans, lisans) ayrı ayrı değerlendirilecektir

Sınav sonrası DHBT soruları zor mu kolay mıydı ? konusunda sınava giren adaylar yorumlarını bize aşağıdan yazabilirler.

İşte bazı yorumlar sizlerde yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

DHBT-2 Lisans sorularından bazılarını hazırlarken yanınızda mekkeli müşrikler mi vardı yoksa kendi isteğinizle mi öyle hazırladınız #dhbt2022

Hayatımda hiç bu kadar saçma soruların olduğu bir #dhbt ye girmemiştim..

Dhbt sınavında öğrenciden çok araba vardı ekonomi kötü diyenler utanır mı sanmam #dhbt2022

Dhbt'ye girmeyen tek ilahiyatçı ben olabilirim galiba fsgshs

Ilk kismi kolay geldi ama ,ikinci de bir o kadar zor.. Soru hatirlayanlar? #dhbt

Bu kadar yazıklar olacağını ben de tahmin etmemiştim

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum