İl Dışı Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman?

İl Dışı Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman?

Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirme Takvimi Açıklandı! Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman? 2020 Yılı İl Dışı Yer Değiştirme Takvimi Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren eğitim ve öğretim kurumlarında çalışan öğretmenler için il dışı yer değiştirme takvimi açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin il dışı yer değiştirme takvimi ilan etti. Bir şehirden başka bir şehre geçmek isteyen öğretmenler, yayınlanan bu takvim çerçevesinde başvurularını yapacak. Ancak il dışı yer değiştirme yapmak isteyen öğretmenlerin ilgili mevzuattaki koşulları sağlıyor olması gerekecek. Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman? 2020 Yılı İl Dışı Yer Değiştirme Takvimi Ne Zaman? Bu sorularınızın cevabı yazımızda…

2020 Yılı Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirme Tayinleri Ne Zaman?

Geride bıraktığımız günlerde 2020 yılı için öğretmenlerin isteğe bağlı olarak yer değiştirebilmeleri için önemli tarihlerin takvimi yayınlandı. Mazereti bulunmayan öğretmenler, yayınlanan takvimdeki tarihlere göre il dışı yer değiştirme işlemi yapabilecekler. Ancak il dışı yer değiştirme yapmak isteyen öğretmenlerin mevzuattaki şartları taşıyor olması gerekecek.

İl dışı yer değiştirme tayinleri, öğretmenlerin kendi istedikleri şehirler ve okullara yönelik yapılacak. Öğretmenler hizmet puanlarına göre tercih yapabilecek. Öğretmenlerimiz il dışı yer değiştirme tayinleri içi başvurularını 6 Ağustos 2020 ve 10 Ağustos 2020 tarihleri arasında sistem üzerinden yapacaklar. Başvuru yapmış olan öğretmenlerin sonuçlarının açıklanacağı ve il dışı atamalarının yapılacağı tarih ise 11 Ağustos 2020. 12 Ağustos 2020 tarihi itibariyle de öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri başlayacak.

2020 Yılı İl Dışı Yer Değiştirme Takvimi

Başvurular: 6 Ağustos 2020 – 10 Ağustos 2020

Sonuçların açıklanması ve atama: 11 Ağustos 2020

İlişik Kesme: 12 Ağustos 2020’den itibaren.

Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değişikliği İçin Gerekli Süre Ne Kadar?

Öğretmenlerin il dışı yer değişikliği başvurusu için mevzuata göre gereken şart, görev yerinde üç seneyi tamamlamış olmak. 30 Eylül tarihinden itibaren mevcut görev yerlerinde 3 yılı tamamlamış olan öğretmenler, başka bir şehre tayinlerinin çıkması için başvuru yapabiliyor olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.