MEB İl İçi ve İllerarası Tayin Öne Çekilecek mi?

MEB İl İçi ve İllerarası Tayin Öne Çekilecek mi?

Öğretmenlerin 2020 yılı il içi ve illerarası tayin takvimi değişecek mi?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Covid-19 pandemisi ve okullara ara verilmesi sebebiyle öğretmenlerin il içi ve illerarası isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerini bu yıla özgü olmak üzere ileri  bir tarihe ertelemişti.

 Bilindiği üzere öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme işlemleri her yılın mayıs ayında, isteğe bağlı illerarası yer değiştirme işlemleri ise her yıl haziran ayında gerçekleştiriliyordu. Koronavirüs salgını sebebiyle tayin tarihleri de değişmiş, ileri atılmış oldu.

 2020 İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimi

 Başvurular: 20-27 Temmuz

 Atamalar: 28 Temmuz

 Göreve Başlama: 4 Ağustos

2020 İllerarası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimi

Başvurular: 6-10 Ağustos

 Atamalar: 11 Ağustos

 Göreve Başlama: 12 Ağustos

 Okulların açılma ihtimali ve Covid-19 tehlikesiyle birlikte ileri alınan tayin tarihlerinin tekrar öne çekilmesi de gündeme geldi. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın okulların tamamen kapatılması kararı aldıklarını açıklamasıyla birlikte tayin tarihlerinin değişmesi de gündeme geldi.

 Öğretmenler tarihlerin geriye çekilmesini ve başvuruların, ilişik kesme ve göreve başlama işlemlerinin dijital ortamda yapılmasını bekliyor. Bakanlıktan tayin tarihlerinin değişeceğine dair bir açıklama henüz yok fakat tepki çeken bu tarihlerin değişmesi beklenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum