Sözleşmeli Öğretmenler İçin De Seminer Başvuru Ekranı Açıldı

Sözleşmeli Öğretmenler İçin De Seminer Başvuru Ekranı Açıldı

MEBBİS’ten Yapılan Seminer Yeri Başvuru Ekranı Sözleşmeli Öğretmenlere De Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmaları ile ilgili resmi yazı yayınladı. Yazıda şu ifadelere yer verildi:

‘’Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinin 52. maddeleri doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin 22-30 Haziran 2020 tarihleri arasında yapacakları mesleki çalışmalar, aşağıda yer alan hususlar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda;

 1-Öğretmenler mesleki çalışmalarını kendi okul/kurumlarında yapacaklardır. Ancak salgın nedeniyle idari izinli olduğu dönemde görev yaptığı ilden ayrılanlar bulundukları il/ilçelerdeki okul/kurumlarda mesleki çalışmalarını yapabileceklerdir.

 2-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak olan öğretmenlerin öncelikle görevli bulundukları okul/kurum müdürlüklerini yazılı olarak (bilişim kanalları üzerinden) bilgilendirmek kaydıyla https://mebbis.meb.gov.tr adresi başvuru modülü üzerinden bulundukları yerin il/ilçe ve mesleki çalışma yapmak istedikleri okul/kurum müdürlüklerini tercih edeceklerdir.

3-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak öğretmenlerin çalışma bitiminde çalışmalara katıldıklarını gösteren ilgili okul/kurum müdürlüklerinden alınacak yazı ile birlikte hazırladıkları raporları görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

MEBBİS’te seminer başvuru ekranı sadece kadrolu öğretmenlere açılıyordu. Sözleşmeli öğretmenler ise sayfaya tıkladığında sayfa hata veriyordu fakat hata düzeltildi artık sözleşmeli öğretmenler de seminer yeri başvurusunda bulunabilecek.

Başvurunun nasıl yapılacağına dair haberimizi bu linkten okuyabilirsiniz:

https://www.ogretmenlericin.com/meb-personel/seminer-yeri-basvurusu-nasil-yapilir-h41186.html

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.